NOVINKY

Jednoduchý svitek pro Váš obrázek

Jednoduché svitkové pozadí v japonském stylu pro Vaše kaligrafie, tušové malby a jiné výrobky. Kompletně vlastní konstrukce na základě pravidel pro výrobu svitků. Do jednoduchého úchytu je možné vložit vlastní dílo podlepené či na tvrdším papíře nebo šikiši.

Standardní velikost je 68×33 cm pro svislé obrazy, 42×70 cm pro vodorovně orientované.

PS: tušové obrazy na fotografiích jsou pouze ilustrační.

Ame ni mo makezu

Zkusím zrecyklovat svůj dávný překlad básně japonského básníka Kendži Miyazavy, včetně kontextu situace, ve kterém jsem překlad dokončil. Třeba vám rozjasní den. „Už delší dobu jsem měl spadeno na překlad básničky Kendži Miyazawy, Ame-ni-mo-makezu. Spíše než o básničku se totiž

Plánování

Když se patchworkářka vypraví do Japonska

Když se patchworkářka vypraví do Japonska, je vystavena velikému množství podnětů. Od nepřeberného výběru nových a neokoukaných vzorů na látkách, přes nezvyklé barvy a jejich kombinace, až po intenzivní inspiraci. Takto svůj zážitek z Japonska zpracovala Jana Haklová:

Svitek – Tisíc hor

Svitek Tisíc hor s úryvkem básně čínského básníka Liu Zongyuan.

Autorem kaligrafie a obrazu je Harumi Yamada.

Velikost: 94 cm x 46 cm

Kakišibu – 500 ml

4 roky stařená šťáva z nezralých persimonů, japonsky zvaných „kaki“.

Má vynikající vlastnosti jako lakovací a napouštěcí (mořicí) materiál, v některých oblastech Japonska se používá jako základová vrstva pro lakové výrobky, protože její nanášení není tak časově a technicky náročné jako uruši. Používá se ale i jako tvrdidlo pro papír, barvivo na látky a další materiály, kterým dodává nahnědlou, skoro skořicovou barvu. Například šablony pro barvení látek ise-kata-gami se touto šťávou napouštějí, a získávají tím charakteristickou barvu a odolnost pro mnohonásobné použití.

Po zaschnutí je zdravotně nezávadná, v tekutém stavu může dráždit pokožku pro vysoké množství taninu.

Cena je za 500 ml.

Plánování

Japonské textilní techniky – jaro 2018

Cesta po Japonsku s důrazem na tradiční řemesla, především spojená s textilem. Japonsko má velice propracovaný systém podpory tradičních řemesel, takže ta jsou dosud zachována na vysoké úrovni a některá uvidíme i si vyzkoušíme. Navštívíme ale samozřejmě i historické památky

Svitek na zakázku 

Vytvářím svitek kompletně na zakázku, včetně tušového obrazu s kaligrafií. Autorkou je tentokrát Harumi Yamada. Zatím nejlépe se mi oba obrázky podařilo vyfotit při podlepování. Škoda, že takto živé barvy nezůstanou i po uschnutí. Básně na prvním obraze jsou z pera

Příprava

Kořeny Japonska 2017 – říjen – kořeny japonské kultury v oblasti Kansai a festival keramiky Mino

Cesta po posvátných místech oblasti Kansai v okolí Ósaky a Kjóta. Ovšem uděláme menší odbočku až do okolí Nagoje, kde navštívíme krásně zachovaný hrad Inuyama a hlavně festival keramiky v proslavené oblasti Mino, odkud pochází slavné keramiky Mino, Šino a Oribe.

Lemovka pro tatami

Ozdobné pásky tkané z umělých vláken, používané pro zdobení okrajů tatami. Jsou pevné a trvanlivé, takže se dají použít pro namáhané aplikace tašek či kabel, nebo se z nich dá přímo šít. Jsou ale řidčeji tkané, takže asi bude nejlepší použít je s podšívkou.

Cena je za celý smotek – 4,95m. Šířka 8 cm.

Košík

Květen 2017

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
  • Tradiční japonská řemesla - přednáška
28
29
30
31

Kontakt

Urusi - Inden
tel.: +420 602 202 997
e-mail: inden@urusi.cz

Letohradská 62
170 00 Praha 7, Czech Republic