Japonsko květen 2019 – Cesta za všemi odstíny zeleně

Garantovaný termín, volná místa

Jarní cestu do Japonska jsem nazval „Zelená“, protože v květnu jsou již v  Japonských horách plně rozvinuté nové zelené lístky všech stromů a keřů a na vodou zaplavených rýžových políčkách se začátkem května sází. Jak sazenice rýže rostou, zrcadlově lesklá plocha začíná zelenat a jaro se překlání v léto. Vysoko v horách ale určitě uvidíme i kvetoucí sakury a vrcholky hor (nejen Fudži) budou dosud pokryté sněhem.

Zajímavosti a informace můžete najít i na Facebookové stránce.


Mapa


Informace v kostce:

Termín: 11.5.2019 – 26.5.2019 (16 dní, 14 dní v Japonsku)

Schůzka pro vážné zájemce: 23.11.2018, 18:00, čajovna Dharmasala, Peckova 296/15, 186 00 Praha 8-Karlín

Termín závazných přihlášek: 28.2.2019

Počet účastníků: 7 až maximálně 15

Cena: 89 000 Kč (v ceně letenka, ubytování, plná penze kromě nápojů a alkoholu, japonsky mluvící průvodce, zdravotní pojištění)

Ubytování: po většinu pobytu hotely západního stylu, ale tři noci strávíme v ubytovacím zařízení japonského stylu s kompletním servisem (kromě gejš samozřejmě, ty pouze za speciální příplatek)

Náročnost: Turisticky mírně náročnější, celodenní výlet do hor, ale pěší přesuny se zavazadly pouze minimální.

Přihláška: Pro přihlášení prosím stáhněte a vyplňte přihlášku: soz-new-VK – Zelena2019, a zašlete ji poštou na adresu CK Alvarez:  Alvarez s.r.o.,  Třída Karla IV. 634/25,  500 02 Hradec Králové.


Itinerář

0. den – odlet z Prahy

1. den. – přílet a první kroky v Ósace

2. den – hora Kóya, posvátné místo sekty Šingon, přespání v kláštěře

3. a 4. den – Kumano-kodó – UNESCO, poutní cesty do svatyně Kumano

5. den – proslulý vodopád Nači a cesta podél pořeží

6. den – návštěva šintoistické svatyně v Ise – hlavní šintoistické svatyně Japonska

7. den – město Gifu, papírový Velký Buddha – málo známá památka, která stojí za vidění

8. den – Širakawa-gó – horská vesnička s doškovými střechami

9. den – Kanazawa – zahrada Kenrokuen, Nindža-dera a zábavní čtvrť Higaši-Čaja

10. den – Eihei-dži – zenový chrám hluboko v horách

11. – 12. den – Kjóto, západní hory, zahrady, procházka starým hlavním městem

13. – 14. den – Fudži – město pod horou Fudži, exkurze na výrobu čaje a sake

15. den – odlet


Podrobnější popis

Přiletíme do Ósaky a dále již místními vlaky pojedeme přes hory, kterými vedou prastaré stezky do starého duchovního centra Kumano. Pokud nám počasí dovolí – mělo by, protože květen je v Japonsku cestovatelský měsíc – projdeme si i část staré stezky.

Po prohlídce mnoha básněmi opěvovaného vodopádu Nači a několika míst zmiňovaných v japonských bájích Kodžiki zamíříme přes svatyni v Ise do města Gifu, kde se ukrývá třetí z velkých japonských Buddhů – papírový. Údolím pod posvátnou horou Hakusan pojedeme do slavné vesničky Shirakawa se slaměnými střechami. Tam se turistům nevyhneme, ale budu se snažit poskytnout dokonalé tlumočnické služby a zprostředkovat alespoň autentický rozhovor s domorodci.

Dále budeme pokračovat do Kanazawy, malého Kyóta, centra tradičních řemesel bývalého knížectví Kaga, její zelené perly Kenroku-en a dalších povyražení jako je Nindža-dera či Higashi Čaya.

K Ósace se budeme pomalu vracet podél jezera Biwa, cestou si uděláme malý výlet k tichému chrámu Eihei-dži, hlavnímu chrámu zenové sekty Sótó, založenému mnichem Dógen hluboko v horách.

V Kyótu moc dlouho nepobudeme, budeme se pohybovat spíše v jeho okolí, protože navštívíme chrám Džingo-dži, kde původně dlel zakladatel buddhistické sekty Šingon, mnich Kúkai, než si založil vlastní duchovní centrum na hoře Kóya. Nicméně i Kyóto nabízí klidné chrámy, například zenový chrám Daitoku-dži s několika krásnými suchými zahradami.  Zde bude i čas na nákup suvenýrů.

Z Kjóta si uděláme dvoudenní výlet k hoře Fuji, do slavné čajové produkční oblasti prefektury Šizuoka, kde uvidíme čajovou sklizeň v plné síle, výrobnu sake, ale i strašidelný les Džukai pod horou Fudži, samotnou horu Fudži a chrámu Minobu.


ryze 5
Pokud Vás tento popis cesty, který budu dále upřesňovat zaujal a chtěl/a byste se se mnou za všemi odstíny zeleně vydat, budu rád, když mi dáte vědět. V této fázi Vám poskytnu výhodu – můžete si říci co ještě na cestě chcete vidět a já se to pokusím do itineráře doplnit.


Administrativní a legislativní upozornění:

Cesty jsou organizovány cestovní kanceláří CK Alvarez, já funguji jako garant a průvodce zájezdu. Pokud si na mých stránkách objednáte zájezd, požádám Vás o vyplnění standardního formuláře CK Alvarez a mým prostřednictvím bude mezi Vámi a cestovní kanceláří Alvarez uzavřena smlouva. Základní dokumenty viz tato stránka.

Pokud se chcete závazně přihlásit, prosím o stažení a vyplnění přihlášky: soz-new-VK – Zelena2019, vyplňte a zašlete poštou na adresu CK Alvarez:  Alvarez s.r.o.,  Třída Karla IV. 634/25,  500 02 Hradec Králové.

TĚŠÍM SE NA SPOLEČNOU CESTU

 


Máte o cestu zájem a chcete se něco zeptat? Napište mi tímto formulářem:

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše zpráva (nezapoměňte prosím uvést, o kterou cestu máte zájem)

Košík

Kontakt

Urusi-Inden
phone: +420 602 202 997
e-mail: inden@urusi.cz

Nezvěstice 15
332 04 Nezvěstice, Czech Republic