Cesty ke kořenům – Japonsko

Pokud si chcete nejprve přečíst jaké cesty konkrétně nabízím, klikněte prosím na následující odkaz, který Vás zavede na SEZNAM CEST.


Administrativní a legislativní upozornění:

Cesty jsou organizovány  cestovní kanceláří CK Alvarez, já funguji jako garant a průvodce zájezdu.  Pokud si na mých stránkách objednáte zájezd, požádám Vás o vyplnění standardního formuláře CK Alvarez a mým prostřednictvím bude mezi Vámi a cestovní kanceláří Alvarez uzavřena smlouva.

Nabízím tématicky zaměřené cesty do Japonska, vytvořené na míru konkrétním zákazníkům, nebo sestavené podle svých cestovatelských zkušeností s Japonskem. Celkem jsem v Japonsku strávil hodně přes 5 let a rád se na místa, která mne nejvíce oslovila, vracím i s dalšími cestovateli. Japonština je pro mne denním chlebem, takže s mojí pomocí si i popovídáte s domorodci.

Během cesty se mnou se budete setkávat především s japonskými domorodci nebo turisty, cizinců bude podstatně méně. Snažím se vybírat místa, kde ucítíte vůni, atmosféru a pohodu, ze které se současné Japonsko zrodilo. Proto „Cesty ke kořenům„.


Proč byste měli jet právě do Japonska?

Japonsko sice patří k nejrozvinutějším zemím, ale vzhledem k prudkému rozvoji technologií od poloviny 19. století, společnost zůstala o něco pozadu a dosud jsou cítit společenské vztahy, po kterých my Evropané se smutkem voláme jako po dávno ztracených. Tento stav se ale rok od roku mění, takže neváhejte. V současném Japonsku můžete zažít cestu superrychlým šinkansenem i posezení s místními v hliněném rybníčku plném horké minerální vody (ekvivalent posezení v české vesnické hospodě).

Mým dalším zájmem jsou tradiční řemesla. Přístup k nim a jejich dosud vysoká úroveň, dělají z mnohých japonských vsí a městeček živá muzea lidových řemesel.

Při přípravě zájezdů vycházím především z následujících zásad:

 • denně maximálně dvě význačné památky (a spousta drobných setkání)
 • žádné památky, na které se stojí fronty a z Internetu si můžete stáhnout stovky jejich fotografií
 • velikost skupiny je maximálně 15 osob, aby fungovala přímá komunikace
 • abyste byli v maximálním kontaktu s navštívenou zemí, jezdíme výhradně prostředky hromadné dopravy spolu s běžnými Japonci.
 • ve chrámech a svatyních se má meditovat a rozjímat, nikoli běhat
 • pestrá strava je pro cestovatele také důležitá – během cest ochutnáme prakticky všechna základní japonská jídla, i na sake dojde
 • před odjezdem organizuji minimálně jednu schůzku s účastníky cesty, abychom se navzájem poznali a aby se doladila vzájemná očekávání a přání.

Označování cest v nabídce

 • plánování – cesta ve stádiu plánování a shánění zájemců
 • příprava – již probíhá objednávání letenek a hotelů, plánování konkrétních spojů pozemní dopravy. Ještě je možné se na cestu přihlásit
 • obsazeno – kapacita zájezdu je naplněna, zájezd již brzy proběhne
 • proběhlo – cesta již proběhla, popis je doplněn o fotografie a postřehy. Cestu je možné v případě zájmu zopakovat v termínu, který Vám vyhovuje.

Finanční podmínky

V ceně zájezdu je letenka, doprava po Japonsku, ubytování, plná penze a předem plánované vstupné. Účastníci sami hradí alkohol, nápoje, svačiny, a samozřejmě případné suvenýry.

Platby probíhají ve dvou splátkách –

 • první splátka 20 000 Kč půl roku před odjezdem pro zajištění letenek,
 • druhá splátka měsíc před odletem.

Storno a další finanční podmínky se řídí řádem CK Alvarez.

Dopravu zajišťují renomované letecké společnosti, i zpáteční letenky jsou zakoupené na jméno účastníka dlouho před odletem, takže se nemůže stát, že v Japonsku zůstanete.


Nebojte se a zeptejte se

Pokud máte zájem o některou nabízenou cestu nebo byste se chtěli poradit, neváhejte a napište mi. Pokud se Vám líbí některá z cest již proběhlých či obsazených, napište také, každou z cest jsem schopný zopakovat. A pokud máte zájem o specifické téma v Japonsku, napište určitě, udělám Vám cestu na míru.


Zde naleznete seznam plánovaných, připravovaných  a uskutečněných cest:

III. Japonské textilní techniky – 2019 – Tokyo, Hokkaidó + vzory starých Ainu

Obsazeno

Třetí a zatím závěrečný díl cestování za japonskými textilními technikami. Soustředíme se tentokrát pouze na dvě oblasti. Nejprve metropoli Tokio, kde se podíváme do dosud nenavštívených muzeí, moderních čtvrtí a míst, kde se staré techniky snaží uchovat pro příští generace.

Kořeny Japonska – podzim

Proběhlo

  Obrazová pozvánka na cestu Kromě fotografií uveřejněných na Facebooku nabízím i krátkou procházku:  

Japonsko květen 2018 – Cesta za všemi odstíny zeleně

Proběhlo

Informace v kostce: Termín: 10.5.2018 – 26.5.2018 (16 dní, 15 dní v Japonsku) Termín závazných přihlášek: 31.1.2018 Počet účastníků: maximálně 15 Cena: 95 000 Kč  Ubytování: po většinu pobytu hotely západního stylu, ale tři noci strávíme v ubytovacím zařízení japonského stylu s kompletním

Cesta ke kořenům Japonska

Proběhlo

  Na cestě ke kořenům Japonska uvidíme i jednu z nejstarších slavností v Japonsku, tzv. Kannamesai ve svatyni v Ise, při které se obětují bohyni Amaterasu čerstvě sklizené produkty. Zde je krátká ukázka:

Kořeny Japonska 2017 – říjen – kořeny japonské kultury a festival keramiky Mino

Proběhlo

Cesta po posvátných místech oblasti Kansai v okolí Ósaky a Kjóta. Ovšem uděláme menší odbočku až do okolí Nagoje, kde navštívíme krásně zachovaný hrad Inuyama a hlavně festival keramiky v proslavené oblasti Mino, odkud pochází slavné keramiky Mino, Šino a Oribe.

Japonské textilní techniky

Proběhlo

Cesta za textilními technikami slibuje mnoho. Kyóto – Tokio – Yonezawa – Kanazawa – Širamine, všude bylo co objevovat. Posuďte sami na výběru fotografií:

Japonské textilní techniky – jaro 2018

Proběhlo

Cesta po Japonsku s důrazem na tradiční řemesla, především spojená s textilem. Japonsko má velice propracovaný systém podpory tradičních řemesel, takže ta jsou dosud zachována na vysoké úrovni a některá uvidíme i si vyzkoušíme. Navštívíme ale samozřejmě i historické památky

Kořeny Japonska – říjen 2018 – cesta oblastí Kansai a slavnost slavností Kanname-sai v Ise

Proběhlo

Cesta po posvátných místech oblasti Kansai v okolí Ósaky a Kjóta. Letos plánuji delší zastávku v malebné horské vesničce Yoshino a procházku po cestě Okugake-miči – cestě asketické praxe horských mnichů staré buddhistické větve šugendó. Cesta je načasována tak, abychom si vychutnali

Kjúšú, sakury a keramika – Japonsko březen 2019

Proběhlo

Sakury nerozkvétají ve stejný den po celém Japonsku, začínají na jihu, na strově Kjúšú a pokračují dále na sever. Na této cestě jim proto půjdeme naproti a z Ósaky, kde přistaneme, se obrátíme západním směrem a prozkoumáme ostrov Kjúšú. Především