Japonsko květen 2018 – Cesta za všemi odstíny zeleně

Proběhlo

Zelenou jarní cestu do Japonska plánuji na květen 2018 a budu jí říkat Zelená, protože v květnu jsou již v  Japonských horách plně rozvinuté nové zelené lístky všech stromů a keřů a na vodou zaplavených rýžových políčkách se začátkem května sází. Jak sazenice rýže rostou, zrcadlově lesklá plocha začíná zelenat a jaro se překlání v léto. Vysoko v horách ale určitě uvidíme i kvetoucí sakury a vrcholky hor (nejen Fudži) budou dosud pokryté sněhem.

Zajímavosti a informace můžete najít i na Facebookové stránce.Informace v kostce:

Termín: 10.5.2018 – 26.5.2018 (16 dní, 15 dní v Japonsku)

Termín závazných přihlášek: 31.1.2018

Počet účastníků: maximálně 15

Cena: 95 000 Kč 

Ubytování: po většinu pobytu hotely západního stylu, ale tři noci strávíme v ubytovacím zařízení japonského stylu s kompletním servisem (kromě gejš samozřejmě, ty pouze za speciální příplatek)

Náročnost: Turisticky mírně náročnější, plánovány dva celodenní výlety do hor, ale pěší přesuny se zavazadly pouze minimální.


Itinerář

0. den – odlet z Prahy (KLM)

1. den. – přílet a první kroky v Ósace

2. den – hora Kóya, posvátné místo sekty Šingon, přespání v kláštěře

3. den – Kumano-kodó – UNESCO, poutní cesty do svatyně Kumano

4. den – proslulý vodopád Nači a cesta podél pořeží

5. den – návštěva šintoistické svatyně v Ise – hlavní šintoistické svatyně Japonska

6. den – město Gifu, papírový Velký Buddha – málo známá památka, která stojí za vidění

7. den – Širakawa-gó – horská vesnička s doškovými střechami

8. den – Kanazawa – zahrada Kenrokuen, Nindža-dera a zábavní čtvrť Higaši-Čaja

9. den – Eihei-dži – zenový chrám hluboko v horách

10. – 11. den – Kjóto, západní hory, zahrady, procházka starým hlavním městem

12. den – Fudži – město pod horou Fudži, exkurze na výrobu čaje a sake

13. a 14. den – Tokio – moderní centrum

15. den – odlet

Podrobnější popis

Přiletíme do Ósaky a dále již místními vlaky pojedeme přes hory, kterými vedou prastaré stezky do starého duchovního centra Kumano. Pokud nám počasí dovolí – mělo by, protože květen je v Japonsku cestovatelský měsíc – projdeme si i část staré stezky.

Po prohlídce mnoha básněmi opěvovaného vodopádu Nači a několika míst zmiňovaných v japonských bájích Kodžiki zamíříme přes svatyni v Ise do města Gifu, kde se ukrývá třetí z velkých japonských Buddhů – papírový. Údolím pod posvátnou horou Hakusan pojedeme do slavné vesničky Shirakawa se slaměnými střechami. Tam se turistům nevyhneme, ale budu se snažit poskytnout dokonalé tlumočnické služby a zprostředkovat alespoň autentický rozhovor s domorodci.

Dále budeme pokračovat do Kanazawy, malého Kyóta, centra tradičních řemesel bývalého knížectví Kaga, její zelené perly Kenroku-en a dalších povyražení jako je Nindža-dera.

K Ósace se budeme pomalu vracet podél jezera Biwa, cestou si uděláme malý výlet k tichému chrámu Eihei-dži, hlavnímu chrámu zenové sekty Sótó, založenému mnichem Dógen hluboko v horách.

V Kyótu moc dlouho nepobudeme, budeme se pohybovat spíše v jeho okolí, protože navštívíme chrám Džingo-dži, kde původně dlel zakladatel buddhistické sekty Šingon, mnich Kúkai, než si založil vlastní duchovní centrum na hoře Kóya. Nicméně i nějaký klidný chrám v Kyótu si vybereme a navíc navštívíme i tradiční dílnu. Zde bude i čas na nákup suvenýrů.

Z Kjóta si uděláme krátký výlet k hoře Fuji, do slavné čajové produkční oblasti prefektury Šizuoka.


ryze 5
Pokud Vás tento popis cesty, který budu dále upřesňovat zaujal a chtěl/a byste se se mnou za všemi odstíny zeleně vydat, budu rád, když mi dáte vědět. V této fázi Vám poskytnu výhodu – můžete si říci co ještě na cestě chcete vidět a já se to pokusím do itineráře doplnit.


Administrativní a legislativní upozornění:

Cesty jsou organizovány  cestovní kanceláří CK Alvarez, já funguji jako garant a průvodce zájezdu.  Pokud si na mých stránkách objednáte zájezd, požádám Vás o vyplnění standardního formuláře CK Alvarez a mým prostřednictvím bude mezi Vámi a cestovní kanceláří Alvarez uzavřena smlouva. Základní dokumenty viz tato stránka.

Pokud se chcete závazně přihlásit, prosím o stažení a vyplnění tohoto dotazníku: soz-2 VK Dotazník uložte ve svém počítači a odešlete ho na můj mail inden@urusi.cz

 


Máte o cestu zájem? Napište mi tímto formulářem:

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše zpráva (nezapoměňte prosím uvést, o kterou cestu máte zájem)